СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6256 ПРОИЗВОДИ
Навигација

KLOMPI BLOC WOCK / ZELENI

SKU: MPRO-302

ден

Нема залиха
Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени

Опис

ЗАПИШЕТЕ ГО ВАШИОТ БРОЈ ИЛИ ДОЛЖИНА НА СТАПАЛОТО ВО ЗАБЕЛЕШКА

Сертификати:

CE-Regulation 2016/425;
EN ISO 20347:2012 OB+A+E+SRC;
SATRA TM 158:1992 Washability — 90 °C.
Останати карактеристики:

Анти-статички.
Лесни, флексибилни и Отпорни на лизгање.
Произведени од висококвалитетна термопластична гума-полимер кој овозможува стерилизација до 134 °C за 15 минути.
Перење во машина до 90 °C.
Специјален дизајн за апсорпција на шок при движење.
Вибро-апсорбирачки ѓон и специјално анатомско лежиште за стапалото.
Заштита од влез на течности од горната страна, специјални странични отвори за дишење на стапалото.
Отстранлив ремен.

ВОДИЧ ЗА ГОЛЕМИНА:

EU                  UK                        USA          Должина на стапалото (см)     Ширина на стапало (см)
36                   4                            6                               23,3                                              22,3
37                   4.5                         6,5                           24                                                  22,7
38                  5,5                          7,5                           24,6                                              23,2
39                  6,5                          8,5                         25,3                                               23,7
40                  7                             9                             25,9                                                24,1
41                  8,5                          9,5                         26,6                                                24,6
42                 9                             10                           27,3                                                25,1
43                10                            11                            27,9                                                25,5
44                10,5                        11,5                         28,6                                                 26
45                11,5                         12.5                        29,3                                                 26,5
46                12                            13                           29,9                                                26,9

Инструкција за мерење:

Облечете ги чорапите и повлечете ги цврсто. Ставетелист хартија на подот и стапнете со една нога хартијата.
Со молив/пеклао или фломастер внимателно процртајте околу стапалото, креирање на линија или форма. Осигурајте се дека моливот секогаш е паралелно со на листот. Повторет постапката за другата нога. Со линијар измерете ја должината на секоја нога. Извадете 5 mm (колку што е големината на моливот) и запишете ја должината на најдолгата нога.
Ставете ја мерната лента* околу стапало. Повлечете го лабаво не затегајте до максимум. Измерете околу стапалото на секоја нога и запишете го поголемиот износ.
Погледнете ги димензиите во табелата.
*Во случај да немате мерна лента, поставете конец околу вашето стапало, заврзете и измерете го резултатот со линија.

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди