СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6247 ПРОИЗВОДИ
Навигација

Корективен апарат за корекција на скочен зглоб (Редерсман) – XL/L/M/S

brands

SKU: MPRO-273

ден

Нема залиха

Пред испорака ќе ве контактираме телефонски за потврда на нарачката

Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени

Опис

Лентите кои се фиксираат околу помагалото обезбедуваат цврста поддршка и стабилизација на повредениот глужд.
Дното на лежиштето обезбедува повеќе стабилност при движењето во текот на рехабилитација.
Екстра влошките помагаат во зголемување на удобноста, обезбедување на стабилност и цврста поддршка за повредениот глужд.
Прилагодувања од 45 ° плантарна флексија и 30 ° дорзална флексија во 7,5 ° зголемување.
Вертикалите можат да бидат заклучени во фиксна позиција на 0 °, 7,5 °, 15 °, 22,5 ° или 30 ° плантарна флексија и дорзална-флексија. Големината на производот се одредува спрема големината/должината на стапалото (по бројот на чевелот на пациентот).
Внатрешната навлака се пере рачно во млака вода, а надворешниот дел се пребришува со влажна крпа.
ПРЕПИШУВА | Ортопед, Физијатар или Хирург

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди