СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6241 ПРОИЗВОДИ
Навигација

Корсет за кифоза или сколиоза пластичен тип ТЛСО – XXL/XL/L/M/S

brands

SKU: MPRO-183

ден

Нема залиха

Пред испорака ќе ве контактираме телефонски за потврда на нарачката

Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени

Опис

Ортоза за ‘рбет составена од 3 дела: лумбален појас, лумбосакрално пластично перниче и торакална пелота.
Овозможува растеретување на ‘рбетниот столб при трауми, хронични дегенеративни процеси и редукција на кифозата. Големината на производот се одредува спрема скалата на мерки на самата кутија.
Се пере рачно во млака вода.
ПРЕПИШУВА | Ортопед, Физијатар или Хирург

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди