СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6256 ПРОИЗВОДИ
Навигација

LA ROCHE ANTHELIOS AGE CORRECT PIGMENTATION-light крем 50ml

SKU: LRCH-40

ден

Нема залиха

УПОТРЕБА: Нанесувајте секојдневно или непосредно пред изложеност на сонцето
МЕРКИ НА ПРЕТПАЗЛИВОСТ: Прекумерната изложеност на сонце е штетна. Не изложувајте ги бебињата и малите деца на директна сончева светлина. Средствата за заштита од сонце никогаш не обезбедуваат целосна заштита. Нанесувајте го средството непосредно пред изложување на сонце. Обновувајте ја кремата често и во поголеми количини, особено после капење, потење или бришење со пешкир. Заштитете се себе си и вашите деца со капа, маица и очила за сонце. Избегнувајте го пределот околу очите. Во случај на контакт со очите, исплакнете ги темелно веднаш. Избегнувајте контакт со облека. Ако пумпицата веќе не го испушта производот, протресете ја и притиснете ја тубата додека ја притискате пумпицата.

Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени

Опис

Обоена крема за лице за дневна превенција на пигментации настанати под влијание на сончева светлина. Со Procerad

ANTHELIOS PIGMENTATION
Обоена крема за лице за дневна превенција на пигментации настанати под влијание на сончевата светлина.
Со термална вода на La Roche-Posay. Со Procerad.
Многу висока заштита. SPF 50 + / UVA
Го изедначува тенот. ИНДИКАЦИИ: Кожа чувствителна на сонце, склона кон настанување на видливи хиперпигментации под влијание на УВ зрачење и светлина, како што се старечки пеги или флеки настанати за време на бременоста. Развиена во соработка со дерматолозите. СВОЈСТВА: Хипоалергена. Широк спектар на заштита од UVA и UVB зраците благодарение на XL PROTECT TM технологијата базирана на патентиран и фотостабилен систем на филтри. Засилена со антиоксиданси. Докажана заштита од оштетувања предизвикано од загадување и УВ зраци. Збогатена со состојка PROCERAD која го изедначува тенот. ОБОЕНИТЕ ПИГМЕНТИ овозможуваат превенција на настанувањето на хиперпигментација и го изедначуваат тенот. ТЕКСТУРА: Текстура што се меша со кожата. Некомедогена. Без бели траги.
Водоотпорна.

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди