СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6297 ПРОИЗВОДИ
Навигација

LA ROCHE Anthelios Pigment Correct Daily Tinted Cream SPF50+ 50ml-medium

SKU: LRCH-156

ден

Нема залиха
Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
SKU: LRCH-156 Категорија:

Опис

La Roche-Posay Anthelios Pigment Correct Дневен затемнет крем SPF50 + 50ml,

Дневен крем за сончање со висока заштита од ултравиолетови зраци, кој видливо ја коригира хиперпигментацијата. Формулиран е за чувствителна кожа, нерамни тонови на кожата и хиперпигментација.

Збогатен е со ниацинамид, процерад и минерални пигменти. Клинички докажано заштитува од изложување на УВ сонце и ја намалува појавата на пигментација, несовршености и нерамномерен тон на кожата.

За секојдневна употреба, нанесете на чиста кожа, на крајот од вашата рутина за нега на кожата, 30 минути пред изложување на сонце.

Исто така, се препорачува да се избегнува пределот околу очите.

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди