СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6241 ПРОИЗВОДИ
Навигација

LA ROCHE Anthelios UVmune 400 Moisturising Cream SPF50+ 50ml

SKU: LRCH-158

ден

Нема залиха
Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
SKU: LRCH-158 Категорија:

Опис

Нашата понова, подобрена верзија на Anthelios хидратантен крем SPF50 +

Многу висока UVA/UVB заштита на лицето од сонце во хидратантна формула за сува до многу сува кожа.

Нашата врвна заштита со УВА заштита со ултра долга. Специфично развиен за чувствителна кожа.

ANTHELIOS UVMUNE 400 ХИДРАТИРАН КРЕМ SPF50 + НЕПАРФУМИРАН: Со НОВ ексклузивен филтер MEXORYL400.

Нашиот нов УВ филтер против УЛТРА ДОЛГ УВА *. За да помогне во заштитата од оштетување предизвикано од УВ.

Нашата крајна заштита. (УВБ + УВА + УЛТРА ДОЛГ УВА). Многу висока заштита која е ултра отпорна: отпорна на вода, пот и песок.

Против пецкање на очите.

Ултра удобна формула за крем.

Хидратантна крема. Не е мрсна.

Без парфем. 

МИНИМАЛИСТИЧКА ХИПОАЛЕРГЕНСКА ФОРМУЛА: Минималистичката формула го содржи најдоброто од нашите креации дизајнирани и тестирани на чувствителна кожа.

Тестиран и повторно тестиран за неговата ефикасност и благост на чувствителна кожа. Исто така е хипоалергично.

Погоден за сите типови на кожа, сите фототипови. Без парфем.

КЛУЧНИ ПРИДОБИВКИ: За чувствителна кожа. Хидратантна, ултра удобна крем формула.

Против пецкање на очите:

Може да се нанесува околу очите.

Многу отпорен на вода, пот и песок. Не е леплива, не е мрсна. Хипоалергично.

Повеќе од 25 години, Anthelios беа пионери во однос на иновативните иновации: UVA филтри, заштита со широк спектар, текстури и технологии. За сите типови на кожа, сите фототипови.

АКТИВНИ СОСТОЈКИ:

1. MEXORYL 400: Нашата иновација во заштитата од ултравиолетови зраци: нов ексклузивен УВ филтер кој штити од ултра долги УВА.

2. ТЕХНОЛОГИЈА НА НЕТОЛОГИЈА: Многу висока заштита во невидлива текстура во немрсна и нелеплива формула. Неговите микро капки се групираат за да формираат силна заштита обезбедувајќи хомогена, немигрирачка и многу отпорна заштита.

ДЕРМАТОЛОШКИ ТЕСТИРАНО Ефикасноста на Anthelios е докажана преку клинички студии спроведени in vivo на субјекти.

Сите производи на Anthelios имаат висок фактор на PPD (Постојано затемнување на пигментот). Ефикасноста е докажана со датотека од 16 клинички студии спроведени од светски познати стручни дерматолози.

Тестирано под дерматолошка контрола на чувствителна кожа.

Тестирано под офталмолошка контрола на чувствителните очи и пределот околу очите.

Тестирано на носители на контактни леќи. Алергиски тестиран.

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди