СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6297 ПРОИЗВОДИ
Навигација

LA ROCHE Cicaplast Baume B5 регенерирачки балзам 100ml

SKU: LRCH-166

ден

Нема залиха
Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
SKU: LRCH-166 Категорија:

Опис

Формула со двојно дејство за смирување и заштита на чувствителната, иритирана кожа изложена на УВ зраци

ПОСЕБНО ФОМУЛИРАН ЗА:

Погоден за возрасни, деца и бебиња, може да се користи при секакви секојдневни иритации на кожата и помали повреди и е идеален за употреба на чувствителна кожа. Испукани усни Сува или испукана кожа Затегнатост на кожата Полесни секојдневни повреди предизвикани од секојдневните агресии Чувствителна и иритирана бебешка кожа

АКТИВНО: Содржи пантенол 5% – познат и како витамин Б5, Мадекасозид, глицерин и шеа путер и термална вода од Ла Рош-Посај. Чувствителната, иритирана кожа се смирува и се враќа удобноста на кожата. Ултра хранлива текстура, немрсна завршница. Обврски за одржливост Животната средина, нашата посветеност од изворот.

НАШАТА ЧИСТА И ЗАШТИТАНА ТЕРМАЛНА ВОДА. Оптимална заштита. Изворската вода Ла Рош-Посај е стара над 1700 години. Заштитено е од секаков вид на загадување откако ќе стигне на површината додека не се користи за цели на бањска терапија.

 

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди