СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6297 ПРОИЗВОДИ
Навигација

LA ROCHE Cicaplast Mains Barrier крем за раце 50ml

SKU: LRCH-167

ден

Нема залиха
Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
SKU: LRCH-167 Категорија:

Опис

Cicaplast Mains Hand Cream е крем за раце кој ги навлажнува и штити сувите и оштетени раце.

Овој хранлив крем за раце е дизајниран да ја обнови кожната бариера за преработените раце, без разлика дали се дома или на работа.

Овој хидратантен крем за раце е формулиран со 4% ниацинамид за смирување и 30% глицерин за да обезбеди интензивна хидратација и да обезбеди невидлива бариера отпорна на миење и триење за вредните раце.

Идеален за чувствителните типови на кожа, овој крем за раце е погоден и за возрасни и за деца.

За мелем за повеќе поправки дизајниран за телото, го препорачуваме Cicaplast B5 Balm.

Сувоста е намалена. Рацете се хранети, поправени и еластични.

Кожата е подобро заштитена од идните надворешни агресори. Тестирано на најпребирливите раце. Бидејќи нивните раце се нивните работни алатки, кој подобро од професионалци би можел да ја процени ефикасноста на кремот за раце Cicaplast?

По првата апликација:

96% почувствувале дека нивната кожа е веднаш помека*

90% сметаат дека нивната кожа е помалку сува*

Дерматолошки тестиран за чувствителна кожа, кремот за раце Cicaplast има текстура што брзо се впива што помага во смирување, заштита и обновување на бариерата на кожата.

Со невидлива текстура и немрсна и нелеплива завршница за враќање на влагата без да се прекине задачата.

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди