СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6241 ПРОИЗВОДИ
Навигација

LA ROCHE Hyalu B5 Pure серум 50ml

SKU: LRCH-174

ден

Нема залиха
Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
SKU: LRCH-174 Категорија:

Опис

Свеж хидратантен воденаст гел за пополнетост на чувствителна кожа. Да се нанесува наутро и навечер на лицето и вратот. За сите типови на кожа. Контролирано на никел.

Нова нега против брчки и за пополнетост на чувствителна кожа. Брчки, губење на волуменот и еластичноста, уморна кожа без сјај

Единствена формула за обновување на кожата, која содржи два вида чиста хијалуронска киселина, витамин Б и мадекасозид, за пополнетост на чувствителна кожа, ја обновува бариерата на кожата и забрзува обновувањето на кожата. Кожата моментално ја обновува флексибилноста, еластичноста и здравиот, свеж тен. Брчките и тенките линии се помалку видливи. Кожата изгледа повеќе исполнета и обновена.

РЕЗУЛТАТИ *

На крајот на денот

71% од жените потврдуваат дека брчките на лицето се помалку видливи

По 4 недели

75% од жените потврдуваат посвеж изглед на тенот

69% од жените потврдуваат поревитализиран изглед на кожата

75% од жените потврдуваат порелаксиран изглед на лицето

Општо, 75% од жените потврдуваат подобрен изглед на лицето воопшто

Ефикасност после постапка**

89% потврдуваат дека неодамна иритираната кожа изгледа поисполнето

77% од жените пријавуваат намалено чувство на затегнатост кај неодамна иритираната кожа

 

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди