СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6297 ПРОИЗВОДИ
Навигација

LA ROCHE Hydraphase Intense Hyaluronic Acid крем за очи 15ml

SKU: LRCH-165

ден

Нема залиха
Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
SKU: LRCH-165 Категорија:

Опис

Овој крем за очи со хијалуронска киселина веднаш хидратира и обезбедува долготрајна хидратација. Видливо го намалува изгледот на кесите под очите и отокот.

Oвој крем за очи со хијалуронска киселина хидрира 24 часа

Видливо го намалува изгледот на кесите под очите и отокот

Непосреден ефект на набивање и долготрајна хидратација

Ладна, освежувачка текстура на гел

Хијалуронска киселина (ХА): полисахарид (полимер на јаглени хидрати) кој природно се наоѓа во кожата. Кога се користи во формула, HA е ефикасен навлажнувач кој може да собере голема количина на вода за да помогне во одржувањето на влажноста на кожата.

Глицерин: Добиен од растителни извори, тој е одличен навлажнувач. Помага во хидратацијата на кожата со апсорпција на вода од околината.

Кофеин: Антиоксиданс познат по тоа што помага да се намали појавата на кеси под очите и темни кругови. Ла Рош-Посај термална изворска вода: смирувачка вода добиена во градот Ла Рош-Посај во Франција и основна состојка во повеќето наши производи.

Содржи уникатна комбинација на минерали, елементи во трагови и висока концентрација на селен, природен антиоксиданс.

Чекор 1: По чистењето, нанесете мала количина од производот на врвот на прстенот.

Чекор 2: Нежно намачкајте околу пределот околу очите и на сувите очни капаци.

Чекор 3: Повторете го процесот на апликација наутро и/или навечер.

Дехидрирана кожа Сува кожа Чувствителна кожа

Тип на кожа: Сите типови на кожа

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди