СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6297 ПРОИЗВОДИ
Навигација

LA ROCHE LIPIKAR BALM LIGHT 200 ML

SKU: LRCH-188

ден

Нема залиха
Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
SKU: LRCH-188 Категорија:

Опис

LIPIKAR Baume AP + M Light, го ребалансира микробиомот на кожата и сега повеќе ја почитува планетата. Веднаш ја смирува кожата и го намалува чувството на чешање. Со својата ефикасност против повторна појава го намалува црвенилото предизвикано од дехидрација. Ја храни кожата и ја обновува бариерата на кожата. Формулиран за доенчиња, деца и возрасни со многу сува, атопична или алергиска кожа.

КАКО СЕ КОРИСТИ

Нанесете на лицето и телото еднаш дневно.

За најдобри резултати, користете го во комбинација со LIPIKAR Syndet AP + или Huile AP + средство за чистење како средства за чистење, и Stick AP + во текот на денот за смирување на чешањето.

ТЕКСТУРА

Брза апсорпција за лесна секојдневна примена.

Не мрсна, нелеплива текстура.

Со термална вода од La Roche-Posay.

КЛУЧНИ ПРИДОБИВКИ

Lipikar Baume AP + M веднаш ја смирува кожата. Има ефект против чешање и повторно појавување и го ребалансира микробиомот на кожата.

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди