СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6297 ПРОИЗВОДИ
Навигација

LA ROCHE PURE VITAMIN C RICH REDERMIC 40ml

SKU: LRCH-187

ден

Нема залиха
Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
SKU: LRCH-187 Категорија:

Опис

La Roche-Posay Pure Vitamin C – богат зацврстувачки филер против брчки е нега против стареење специјално формулирана за потребите на нормална до сува кожа, вклучително и чувствителна кожа. Направен со мешавина од моќни состојки против стареење, како што се маноза и хијалуронска киселина, овој крем се бори против знаците на стареење како што се брчките, фините линии и заматениот тен. Богатата текстура ѝ дава на кожата мека и свиленкаста на допир, со немрсна завршница која прекрасно делува како основа за шминка.

Карактеристики

Текстура: крем;

Проблеми со кожата: брчки и фини линии, губење на цврстина и дефиниција, црвенило, нерамномерен тен;

Време на апликација: наутро и/или навечер;

Возраст: 20+;

Тип на кожа: нормална до сува кожа, вклучително и чувствителна;

Главни придобивки: го изедначува тенот, ја минимизира појавата на брчки и фини линии, помага во стимулирање на производството на колаген и истовремено ја обновува кожата, го ублажува секое чувство на непријатност;

Формулиран без: парабени.

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди