СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6241 ПРОИЗВОДИ
Навигација

LA ROCHE СЕТ VITAMIN C 10 серум 30ml + HYALU B5 серум 10ml

SKU: LRCH-162

ден

Нема залиха
Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
SKU: LRCH-162 Категорија:

Опис

Серумот La Roche Posay Pure Vitamin C10 е серум за подмладување кој делува против брчки, губење на сјај и нерамна текстура на кожата. Содржи чист витамин Ц, салицилна киселина и невросензин за враќање на целосниот сјај на кожата. Исто така погоден за чувствителна кожа. Антиоксиданс.

Делува против стареење на кожата. Начин на употреба Се нанесува наутро на лицето и вратот. Избегнувајте го пределот околу очите.

Користете заедно со SPF заштита.

Лесна, брзо впивачка текстура.

Свиленкаста, немрсна патека.

Оптимална основа за шминка. Витаминот Ц е исклучително активен, може да реагира во контакт со воздух и да пожолте. Тоа не влијае на неговата безбедност или ефикасност.

По секоја употреба, добро избришете ја внатрешноста на капачето на пипетата пред да го затворите шишето. Избегнувајте контакт со ткаенини.

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди