СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6297 ПРОИЗВОДИ
Навигација

LIFTACTIV FRESH SHOT Антиоксидативен третман против уморен изглед на кожата

brands

SKU: VCHY-18

ден

Нема залиха
Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени

Опис

Vichy прв антиоксидативен концентрат со витамин Ц кој 100% целно делува на антиоксидативниот стрес и ги намалува знаците на стареење и уморен изглед за 10 дена. За жени кои сакаат да ја намалат појавата на длабоки брчки и да го корегираат губитокот на цврстина на кожата. ПОМЕРЕНИ ГРАНИЦИТЕ НА ANTI-AGE ПРОИЗВОДИ.
После 10 години истражување Vichy ја откри силата на слојот на кожата што го контролира нејзиното обновување. После проучување на преку 50 anti-age молекули, истражувачкиот центар на Vichy ја одбра рамнозата, високо концентрирана anti-age состојка од растително потекло, која во концентрација од 5% делува на наведениот слој на кожа.
Штетните сончеви UV зраци се едни од главните предизвикувачи на прерано стареење на кожата. Се препорачува употреба заедно со производ за заштита од сонце со минимум SPF 15. Неговата хипоалергена формула БЕЗ ПАРАБЕНИ е испитана на чувствителна кожа. Овој третман збогатен со Vichy минерализирана термална вода: смирува, зајакнува и ја обновува Вашата кожа.

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди