СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6297 ПРОИЗВОДИ
Навигација

MAGNESIUM ACTIVE 400 mg кесички, 20

brands

SKU: DTPH-30

ден

Нема залиха
Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени

Опис

Дозирање и наменета употреба

Производот се препорачува на сите луѓе, особено на физички активни луѓе, професионални и аматери спортисти бидејќи ја поддржува нормалната мускулна и нервна функција.
Магнезиум

Магнезиумот придонесува за баланс на електролити, нормална мускулна функција, нормално функционирање на нервниот систем и нормална психолошка функција.
Витамин Б1

Витаминот Б1 (тиамин) придонесува за нормален метаболизам што дава енергија и нормална функција на срцето.
Витамин Б6

Витаминот Б6 придонесува за намалување на замор и стрес.

 

Contains: The recommended daily dose
1 sachet % NRV*
Magnesium (magnesium oxide) 400 mg 107
Vitamin B1 (thiamine hydrochloride) 1,1 mg 100
Vitamin B6 (pyridoxine hydrochloride) 1,4 mg 100
Vitamin B12 (cyanocobalamin) 2,5 μg 100

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди