СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6241 ПРОИЗВОДИ
Навигација

MARISOL Хипертонични виали 3%/30 ампули од 5ml

brands

SKU: ESSN-86

ден

Нема залиха
Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени

Опис

MARISOL Хипертонични виали 3%NaCl.

MARISOL деконгестивните вијали за нос се делотворен производ којшто помага во третманот на носната конгестија при настинки и алергии.

Стерилен раствор на натриум хлорид 3%, без конзерванси, во поединечни ампули, чија употреба е хигиенски сигурна и едноставна. Концентрацијата на овој раствор е поголема од концентрацијата на солта во ткивата, па овие ампули може да се користат како природен деконгестив.

Поради осмотското дејство, содржината на ампулата  „ја повлекува“ водата од отечените делови и овозможува олеснето дишење.

30Ампулите може да се користат кај сите старосни групи за терапија со инхалација (со било која врста на инхалатор ) или локално, за третман на назална конгестија.

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди