СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6297 ПРОИЗВОДИ
Навигација

MEDEX Gelee Royale Forte-Bio Ампули

brands

SKU: MEDEX-02

168 ден

Нема залиха
Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени

Опис

 • Bio Gelée royale forte  (Матичен млеч) е наменета за возрасни со силно оптоварен начин на живот.
 • Сите негови состојки се од органско производство, бидејќи содржат органски одгледувани млечни производи и витамин Ц од органски одгледувани ацерола, растворени во агавен сируп, исто така и од органско производство.
 • Сирупот од агава се карактеризира со низок гликемичен индекс (ГИ) и станува се повеќе ценета храна.
 • Дополнителен квалитет на производот е обезбеден од витамин Ц, кој има улога во функционирањето на имунолошкиот систем и стандардизирана содржина од 10 ХДА (10-хидрокси-2-деценоична киселина) во матичниот млеч.
 • 10 HDA е незаситена масна киселина, која природно не е пронајдена никаде на друго место освен во матичниот млеч и е важен критериум за квалитетот на матичниот млеч.
 • Внимателно одбрани состојки се чуваат во шишиња кои овозможуваат директна употреба, прецизно дозирање и за разлика од пластично пакување, го одржуваат квалитетот на производот.
 • Без конзерванси, бои, вештачки вкусови и засладувачи.

Употреба и препорачана дневна доза:

 • Препорачаниот дневен износ е содржината на 1 шише. Испијте ја пред појадок неразредена или разредена со вода.
 • Се препорачува да се пијат најмалку 90 дена и повторно да е пијат по двенеделна пауза. Заматувањето и талогот на дното од шишето се резултат на природните својства на состојките. Протресете пред употреба!

За еден месец редовна употреба доволнои се: 3 кутии (една кутија е доволна за 10 дена редовна употреба).

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди