СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6297 ПРОИЗВОДИ
Навигација

MEDEX Gelee Royale Junior – Ампули

brands

SKU: MEDEX-03

143 ден

На залиха
На залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени

Опис

Производот Gelée royale junior е развиен од Medex специјално за деца. Содржи 250 mg матичен млеч во едно шише, природни витамини Ц и Е и природен бета каротен. Витамините се внимателно одбрани и прилагодени на потребите на децата. Витаминот Ц има улога во функцијата на имунолошкиот систем и придонесува за намалување на заморот и исцрпеноста, витаминот Е има улога во заштитата на клетките од оксидативен стрес (дејствуваат како антиоксиданс), витаминот А има улога во функцијата на имунолошкиот систем и во зачувувањето на видот.

Gelée royale junior има вкусен вкус, а поради силната портокалова боја, која е последица на содржината на природниот бета каротен, привлечен е и за око.

Ги обожаваат помладите деца на Gelée Royale. Понудете им го пред целосен појадок, како награда за навремено станување или заедно со нив „наздравете“ за новиот ден и одберете некој од производите на Gelée royale за возрасни.

Производот е во шишиња кои се безбедни и лесни за употреба, а во исто време го чуваат и обезбедуваат квалитетот на состојките на производот.

Употреба: препорачаната дневна количина е содржина од едно шише. Децата треба да го пијат пред појадок, самостојно или разредено со вода. Се препорачува да се зема најмалку 90 дена и повторно да се зема по двонеделна пауза. Малку зачинетиот вкус и седиментот на дното на шишето се резултат на природните својства на состојките. Протресете пред употреба!

За еден месец редовно внесување се доволни 3 пакувања (доволно е едно пакување за 10 дена редовно внесување).

Предупредување: прекумерното внесување на производот има лаксативно дејство. Не се препорачува за луѓе алергични на матичен млеч. Не треба да се надминуваат препорачаните дневни дози. Додатокот во исхраната не е замена за урамнотежена исхрана. Да се ​​чува подалеку од дофат на мали деца!

Состав: вода, емулгатор: сорбитол сируп, свеж матичен млеч 2,5%, сок од ацерола во прав (природен витамин Ц), масло од соја (природен витамин Е, ?-токоферил ацетат), бета-каротен во прав (природен провитамин А), есенцијално масло од лимон .

Без конзерванси, вештачки бои и ароми.

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди