СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6256 ПРОИЗВОДИ
Навигација

MEDIPHARM Medilit Pulvis x10

SKU: MEDPH-02

890 ден

На залиха
На залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
SKU: MEDPH-02 Категории: ,

Опис

Медилит® е природен препарат наменет за лица со уролитијаза, за елиминација на камења и песок од уринарниот тракт. Се препорачува за прекумерно формирање на кристали на сол, како и за спречување на повторно формирање на камења по отстранувањето од уринарниот тракт.

 • Го забрзува растворањето на камењата во уринарниот тракт
 • Го олеснува елиминацијата на камењата и песокот преку урината
 • Го запира растот и формирањето на камења
 • Придонесува за спречување на повторно формирање на камења
 • Го намалува воспалението во уринарниот тракт
Активни компоненти 1 кесичка
Тримагнезиум – дицитрат 1350 mg
Трикалиум – цитрат 300 mg
Витамин Б6 10 mg
Сув екстракт од надземен дел од коњско опавче (Equisetum arvense), стандардизирано на 7 % силициум 200 mg

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “MEDIPHARM Medilit Pulvis x10”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди