СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6256 ПРОИЗВОДИ
Навигација

MEDIPHARM Mediprost таблети x30

SKU: MEDPH-04

1.000 ден

На залиха
На залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
SKU: MEDPH-04 Категории: ,

Опис

Медипрост® е природен препарат наменет за лица со бенигна хиперплазија на простатата, еректилна дисфункција и акутен и хроничен небактериски простатитис.

 • Ја намалува болката и честото мокрење, особено во текот на ноќта
 • Го зголемува протокот со постојан проток на урина и чувство на целосно празнење на мочниот меур
 • Позитивно влијае на лицата со еректилна дисфункција и намалено либидо
 • Вистински избор за зачувување на функцијата на простатата кај мажи над 45 години
 • Целосен терапевтски ефект во првиот месец од употребата
 • Поволно влијае на сексуалната функција
 • Тоа не влијае на вредноста на PSA
 • Практично апликација еднаш дневно
Активни компоненти: 1 таблета ПДВ*
Сув екстракт од семки од тиква (Cucurbita pepo)– стандардизиран на 20% од вкупните масни киселини 50,0 mg10,0 mg ––
Полен во прав 50,0 mg
Сув екстракт од плод на нискорастечка палма (Serenoa repens)– стандардизиран на 25% од вкупните масни киселини 320,0 mg80,0 mg ––
Сув екстракт од кората на африканска слива (Pygeum africanum)– стандардизиран на 15% фитостероли 100,0 mg15,0 mg ––

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “MEDIPHARM Mediprost таблети x30”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди