СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6241 ПРОИЗВОДИ
Навигација

MegaKid Allergy and Atopic сируп 150ml

brands

SKU: 4UPH-22

1.830 ден

На залиха
На залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени

Опис

Формулацијата Mega Kid Allergy & Atopic for You! е наменет за употреба во состојби на алергија и атопичен дерматитис и може да се користи кај доенчиња од 6. месеци по раѓање. Примена се препорачува во состојби на воспаление на кожа, чешање, респираторни алергии и алергија на храна. Содржи рибино масло како извор на EPA и DHA омега-3 масни киселини, масло од семе од црна рибизла како извор на гама-линоленска киселина (GLA) и витамин Д3. 2,5 ml сируп содржи доза од 1 g oмега-3 (EPA + DHA).

Се препорачува континуирана употреба во времетраење од 6 месецци

Деца до една година применуваат доза од 1,25 ml дневно, а деца од 1 година целосна доза од 2,5 ml на ден. Се препорачува да се користи најмалку 4 месеци, а најдобро е континуирано да се користи 6 месеци.

Дополнителни информации

brands

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “MegaKid Allergy and Atopic сируп 150ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди