СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6297 ПРОИЗВОДИ
Навигација

НБЛ Пробиотик + Д3

brands

SKU: NBL-14

ден

Нема залиха
Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
SKU: NBL-14 Категорија:

Опис

 1. ШТО ПРЕТСТАВУВА НБЛ ПРОБИОТИК СО Д3 КАПКИ И ЗА ШТО СЕ УПОТРЕБУВА

Името на овој производ е НБЛ ПРОБИОТИК СО Д3 КАПКИ.

НБЛ ПРОБИОТИК СО Д3 КАПКИ претставува граничен производ кој содржи пробиотски микроорганизми. Пробиотските микроорганизми помагаат во регулација на дигестивниот систем и го поддржуваат имунолошкиот систем. НБЛ ПРОБИОТИК СО Д3 КАПКИ е погоден за употреба при обновување на микрофлората во цревата, има поволен ефект на имуниот систем, се користи при дијареа. НБЛ ПРОБИОТИК СО Д3 КАПКИ е важен за развој на коските

 

Секое шишенце содржи пробиотски микроорганизми Bifidobacterium infants, Bifidobacterium breve, Bifidobacterium longum, Bifidobacterium bifidum, витамин Д3 (како cholecalciferol)

 

Пробиотските микроорганизми помагаат во регулирањето на дигестивниот тракт и го поддржуваат имунолошкиот систем.

Пробиотиците се живи микроорганизми, кои живеат во гастроинтестиналниот тракт и играат важна улога во варењето на храната и имунитетот. Овие пријателски бактерии помагаат во одржувањето на нормалната рамнотежата на цревната микрофлора.

Витаминот Д3 е важен за нормално растење и за развој на коските кај деца.

 

 1. ШТО МОРА ДА ЗНАЕТЕ, ПРЕД ДА ГО УПОТРЕБИТЕ НБЛ ПРОБИОТИК СО Д3 КАПКИ

Не употребувајте го НБЛ ПРОБИОТИК СО Д3 КАПКИ ако:

 • Ако сте алергични (хиперсензитивни) на активните супстанции или некоја од другите состојки на НБЛ ПРОБИОТИК СО Д3 КАПКИ.

 

Консултирајте се со Вашиот лекар во случај на болест или употреба на други лекови или за време на бременост и доење.

Производот е соодветен за деца од 2-10 годишна возраст.

Може да содржи траги од соја.

Овој производ не е лек.

Не се употребува за превенција или третман на болести.

 

Ве молиме известете го Вашиот лекар или фармацевт доколку земате или сте земале било кои други лекови, вклучувајќи ги и лековите кои се купуваат без рецепт.

 

Употреба на НБЛ ПРОБИОТИК СО Д3 КАПКИ со храна, пијалоци и алкохол

Не конзумирајте алкохол пред или по употреба на НБЛ ПРОБИОТИК СО Д3 КАПКИ

 

Бременост и доење

Ве молиме известете го Вашиот лекар или фармацевт пред да земете каков било лек.

 • Ако сте бремени или доите, разговарајте со Вашиот лекар или фармацевт за совет пред да почнете со употребата на овој производ.

 

Доколку забремените за време на третманот, веднаш консултирајте се со Вашиот лекар.

 

Возење и употреба на машини

Не се спроведени студии за ефектот врз способноста за возење и управување со машини. Ве молиме да внимавате кога возите или управувате со машини додека не дознаете како овој производ влијае на вас.

 

Важни информации за некои од состојките на НБЛ ПРОБИОТИК СО Д3 КАПКИ

НБЛ ПРОБИОТИК СО Д3 КАПКИ може да содржи траги на соја.

 

 1. КАКО ДА ГО УПОТРЕБУВАТЕ НБЛ ПРОБИОТИК СО Д3 КАПКИ

За перорална употреба.

 

Не надминувајте ја препорачаната дневна доза.

 

НБЛ ПРОБИОТИК СО Д3 КАПКИ се зема перорално.

 

Се препорачува да се земат 6 капки еднаш во денот, на сабајле или навечер со оброк или после оброк. Да не се прекорачува препорачаната дневна доза. Пред употреба добро да се протресе

 

Вашиот лекар ќе одлучи како да го употребувате НБЛ ПРОБИОТИК СО Д3 КАПКИ.

 

Овој производ е наменет за деца од 2-10 годишна возраст.

 

Времетраење на користењето

Освен ако Вашиот лекар не препорача поинаку, Ве молиме следете го упатството.

 

Вашиот лекар ќе Ве информира за периодот на употреба на НБЛ ПРОБИОТИК СО Д3 КАПКИ.

 

Ако сте земале повеќе НБЛ ПРОБИОТИК СО Д3 КАПКИ отколку што треба

Ако сте земале повеќе НБЛ ПРОБИОТИК СО Д3 КАПКИ отколку што треба, треба да му кажете на Вашиот лекар или фармацевт.

 

Ако сте заборавиле да земете НБЛ ПРОБИОТИК СО Д3 КАПКИ

Ако сте заборавиле да земете доза, земете ја веднаш штом се сетите, не земајте двојна доза за да ја надоместите заборавената индивидуална доза.

 

 1. МОЖНИ НЕСАКАНИ ЕФЕКТИ

НБЛ ПРОБИОТИК СО Д3 КАПКИ може да предизвика несакани ефекти, кои не се јавуваат кај сите луѓе.

 

Не сите несакани ефекти пријавени за овој производ се вклучени во ова упатство. Ако Вашето општо здравје се влошува или ако имате некаков ефект додека го земате овој производ, веднаш прекинете со негова употребата и консултирајте се со Вашиот лекар, фармацевт или друг здравствен работник за совет.

 

 1. ЧУВАЊЕ НА НБЛ ПРОБИОТИК СО Д3 КАПКИ

Чувајте го на температура под 25 °C, во оригиналното пакување.

Пред употреба да се протресе. После отварање да се чува во фрижидер и отвореното шише да се искористи во период од 2 месеци.

Чувајте го на места кои се недостапни за деца.

 

Не користете го НБЛ ПРОБИОТИК СО Д3 КАПКИ по истекот на рокот кој што е означен на пакувањето.

 1. СОДРЖИНА НА ПАКУВАЊЕТО И ОСТАНАТИ ИНФОРМАЦИИ

Што содржи НБЛ ПРОБИОТИК СО Д3 КАПКИ

НБЛ ПРОБИОТИК СО Д3 КАПКИ содржат: среден триглицерински ланец, Bifidobacterium infantis, Bifidobacterium breve, Bifidobacterium longum, Bifidobacterium bifidum и витамин Д3 (како cholecalciferol)

Другите состојки: ксантан гума, натриум карбоксиметилцелулоза, пченкарен скроб, соја во траги.

 

Како изгледа НБЛ ПРОБИОТИК Д3 КАПКИ и содржина на пакувањето

НБЛ ПРОБИОТИК Д3 КАПКИ се испорачуваат во кутија со тежина од 7,5 ml.

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди