СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6256 ПРОИЗВОДИ
Навигација

NEURON-B капсули, 30 капсули

brands

SKU: DTPH-41

240 ден

На залиха
На залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени

Опис

Neuron-B капсули x 30/

Високи дози на витамини Б за здравјето на нервниот систем. Витамините Б1, Б6 и Б12 се неопходни за нормално функционирање на нервниот систем.

Што се Neuron-B капсулите?
Неврон-Б капсулите се додаток во исхраната со високи дози на витамини Б1, Б6 и Б12 за здравјето на нервниот систем.

Витамините Б1, Б6 и Б12 се неопходни за нормално функционирање на нервниот систем.
Неврон-Б капсулите се наменети за одржување на здравјето на нервниот систем.

Препорачуваме Неурон-Б за зголемена потреба од витамини Б (Б1, Б6, Б12).
Упатство за употреба
Земете 1 капсула на ден, со оброк.

Не треба да се надминуваат препорачаните дневни дози.

Производот не е наменет за лица помлади од 14 години.

Луѓето кои земаат лекови, бремени жени и доилки треба да се консултираат со лекар пред да земаат.

Содржи: Во препорачаната дневна доза
1 капсула % PU*
Тиамин / Витамин Б1 (тиамин хидрохлорид) 50 mg 4545
Витамин Б6 (пиридоксин хидрохлорид) 50 mg 3751
Витамин Б12 (цијанокобаламин) 100 µg 4000

* PU препорачан внес за возрасни

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди