СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6247 ПРОИЗВОДИ
Навигација

NL Dulce de Leche Sauce 330ml

brands

SKU: DMTZ-64

270 ден

Нема залиха
Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
SKU: DMTZ-64 Категорија:

Опис

Кој гурман не го сака дулче де лече?
Овој сос бил, е и ќе се користи низ историјата во безброј вкусни рецепти. Но, можете ли да замислите да уживате во целиот свој вкус без жалење?
Со новиот сируп Quamtrax Gourmet веќе е можно! Вкусен и неодолив сируп од дул де де leche без калории, масти или шеќери за да можете да го додадете како додаток на вашите омилени рецепти и јадења без да се грижите за калориите.
Состојки
• Вода, засладувачи (еритритол, малтитол, сукралоза и стевиол гликозиди), сол, стабилизатор (џвакање од ксантан), растителни влакна, ароми, боја (карамел од амониум сулфит), конзерванс (натриум бензоат) и кисело средство (млечна киселина).
• Не содржат алергени.

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди