СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6241 ПРОИЗВОДИ
Навигација

NL ELITE LAYER BAR | 60 g

brands

SKU: DMTZ-66

138 ден

Нема залиха
Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
SKU: DMTZ-66 Категорија:

Опис

100% вкусен без чувство на вина

Dymatize Elite Layer bar е најновиот протеински бар кој може да го конзумирате во секое време без чувство на вина. Супер вкусен и задоволувачки залак кој е со висок процент на протеин и низок процент на шекер.

Во внатрешноста на вкусниот слој од бело или млечно чоколадо има кремаст слој од фини крцкави протеини. Изберете помеѓу вкусниот путер од кикирики или вкусната ванила-карамела. Совршен протеински додаток помеѓу оброци.

Со 24гр протеин, само 1,5гр шекер и најмалку 30% помалку јаглехидрати од регуларните чоколадни барови, новиот Dymatize Elite Layer bar доаѓа во две парчиња.

– 24 гр протеин во сервирање
– 1,5 гр шекер
– намалена количина на јаглехидрати

– 1 порција (2 парчиња) на ден
– Претерана конзумација може да предизвика лаксативни ефекти.
– Како дел од разновидна и балансирана исхрана и здрав начин на живот.

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди