СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6247 ПРОИЗВОДИ
Навигација

NL GALVANIZE 100 WHEY | 2300 g

brands

SKU: DMTZ-76

2.870 ден

Нема залиха
Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
SKU: DMTZ-76 Категорија:

Опис

Формулиран преку години на експертиза Galvanize Chrome 100 Whey содржи импресивен профил на состојки богат со BCAA. Изграден за брза апсорпција, овој протеин ќе допринесе за раст и одржување на мускулната маса и здравјето на коските. Со цел да произведе извонредни продукти, Galvanize Nutrition работи само со произведувачи на високо квалитетни сирови материјали. Во адиција, протеините се тестираат и поминуваат низ ригорозни анализи, што резултира со продукт кој е секогаш со врвен квалитет.

100 Whey е стабилизиран со DigeZyme®, кој придонесува за полесно варење и апсорпција.

100 Whey е одлична опција за:
– Оние кои се во потрага по високо квалитетен извор на протеин
– Атлети кои се стремат кон дефинирано тело
– За оние кои се на диета

Преглед на Galvanize Chrome 100 Whey:
– 24гр високо квалитетен протеин во сервирање
– Без додаден шеќер
– Неверојатен вкус
– 100% инстант за полесно мешање
– Погоден за секоја употреба

Начин на употреба:
Додадете едно сервирање (32гр – една полна дозерка) во 250мл вода или обезмастено млеко. Земете две сервирања едно по тренинг и едно помеѓу оброци.

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди