СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6241 ПРОИЗВОДИ
Навигација

NL GLUTAMINE MICRONIZED | 400 gr

brands

SKU: DMTZ-80

1.190 ден

Нема залиха
Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
SKU: DMTZ-80 Категорија:

Опис

По тежинскиот тренинг, метаболизмот останува на високо ниво со што се овозможува стимулација за изградба на мускулниот протеин. Амино киселините се градежни блокови на протеините. Најзастапена аминокиселина во слободна форма во човековото мускулно ткиво е Л-Глутаминот – протеиногена аминокиселина.

Л-Глутаминот се смета за еден од најосновните суплементи во спортот и фитнесот и многу често се користи по секој тренинг. Dymatize® GLUTAMINE MICRONIZED содржи 100% Л-Глутамин! Поради тоа што е без вкус, Dymatize® GLUTAMINE MICRONIZED прашокот може лесно да се додаде во вашиот омилен пијалок и има извонредна растворливост преку микронизацијата!

Содржи 4,5 гр високо квалитетен Л-Глутамин во сервирање
Л-ГЛутаминот е најзастапена аминокиселина во слободна форма во мускулните ткива
Без вкус
Без глутен и без лактоза
Без банирани супстанции тестирано од “Informed-Sport” for athletes’ гаранција за продукт со највисок квалитет

ПРЕПОРАЧАНА УПОТРЕБА
– Максимум 2 сервирања на ден, по секој тренинг
– Помешајте едно сервирање ( 4,5 гр дозерка) во вода или вашиот омилен пијалок, по секој тренинг

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди