СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6241 ПРОИЗВОДИ
Навигација

NL IsoPrime CFM 2kg

brands

SKU: DMTZ-85

4.200 ден

Нема залиха
Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
SKU: DMTZ-85 Категорија:

Опис

Amix™ IsoPrime CFM® е изолат протеин од сурутка со премиум квалитет кој содржи 90% протеин, со висока биолошка вредност. Овој високо квалитетен протеин е брзо сварлив за организмот. Содржи целосен спектрум на аминокиселини природно најдени во протеинот од сурутка, вклучувајќи и највисока концентрација на BCAA како и други есенцијални аминокиселини. CFM® виртуелно не содржи воопшто маст и лактоза!

Придобивки:
– протеинот придонесува за раст на мускулната маса
– протеинот придонесува за одржување на мускулната маса
– исклучително висока содржина на протеин (90%)
– многу низок процент на лактоза
– одлична растворливост
– без аспартам
– засладено со sucralose Splenda®

Препорачана употреба: Помешајте една дозерка (30гр) од Amix™ IsoPrime CFM® во 200-300 мл вода или безмасно млеко. Земете 1-3 сервирања дневно помеѓу оброци, зависно од вашите дневни потреби од протеин.

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди