СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6241 ПРОИЗВОДИ
Навигација

NL Kre Alkalyn 1500 120 caps

brands

SKU: DMTZ-96

1.280 ден

Нема залиха
Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
SKU: DMTZ-96 Категорија:

Опис

Кre-Alkalyn® е нова форма на креатин со pH поголема од 12, до која се доаѓа со користење на светски патентиран процес на производство.

Kre-Alkalyn® е без оптоварување, нема циклус, нема несакани ефекти, 100% стабилен креатин, кој ви дава непосредни резултати. Всушност, на повеќето спортисти им требаат само 1-3 капсули на ден за да постигнат резултати еднакви или подобри од сите други нестабилни производи на креатин.

Препорачана доза:

Денови на тренингот: 1 капсула наутро прибл. 30 минути пред првиот оброк, а потоа 1-2 капсули прибл. 30 минути пред тренингот. Испијте со приближ. 300 мл вода.

Денови без тренинг: 1 капсула наутро прибл. 30 минути пред првиот оброк, а потоа 1-2 капсули прибл. 30 минути пред последниот оброк. Измијте со прибл. 300 мл вода.

Состојки: пуфер креатин монохидрат (Kre-Alkalyn®), желатинска капсула (направена од чист желатин, вода, боја: титаниум диоксид), анти-правечки агенси: магнезиум стеарат, силициум диоксид

Предупредување за алергени: Може да содржи траги од млеко, јајца, соја, глутен, школки, дрвја ореви и кикирики.

Предупредување: Не користете го овој производ ако сте бремени или доите. Производот не е дизајниран за деца. Да се ​​чува подалеку од деца. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза! Да се ​​чува на температура не повисока од 25 ° C на ладно и суво место далеку од сончева светлина. Производот не треба да се користи како замена за разновидна исхрана. Производителот не одговара за каква било штета предизвикана од неправилна употреба или складирање

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди