СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6297 ПРОИЗВОДИ
Навигација

NOW GLUCOMANNAN / 180 капсули

brands

SKU: TRMX-59

ден

Нема залиха
Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
SKU: TRMX-59 Категорија:

Опис

Опис 575 mg –

од коренот Коњац

Здраво управување со тежината

Поддржува здрави нивоа на холестерол веќе во здрав опсег

Поддржува регуларност Не-ГМО

Додаток во исхраната Вегетаријанец/Вегански

Обезбеден квалитет на GMP Г

лукоманан е растворливо влакно кое формира рефус, добиено од коренот на конјац (Amorphophallus konjac) што може да помогне да се одржи регуларноста на цревата. Глукоманан, исто така, може да помогне да се одржат нивоата на серумските липиди веќе во здрав опсег.

Дополнително, со промовирање на ситост (чувство на ситост), Глукоманан може да биде пригоден додаток на планот за управување со тежината кој вклучува здрава исхрана и програма за вежбање.

Препорачана употреба Земете 3 капсули 1 до 2 пати на ден со најмалку 250ml вода 30-45 минути пред оброк.

Други состојки Хипромелоза (целулозна капсула), хидроксипропил целулоза, силициум диоксид, микрокристална целулоза и стеаринска киселина (растителен извор).

Не се произведува со состојки од пченица, глутен, соја, млеко, јајца, риба, школки или јаткасти плодови. Произведено во објект за GMP кој обработува други состојки кои ги содржат овие алергени.

Предупредувања Само за возрасни.

Земете го овој производ како што е препорачано. Без да пиете доволно течност, производот може да отече во грлото, предизвикувајќи блокада или гушење.

Избегнувајте употреба ако некогаш сте имале потешкотии со стеснување на хранопроводникот или голтање. Консултирајте се со лекар ако сте бремени/дои, земате лекови или имате здравствена состојба. Се чува вон дофат на деца.

Да се ​​чува на ладно и суво место по отворањето.

Кај овој производ може да се појават природна варијација на бои.

 

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди