СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6247 ПРОИЗВОДИ
Навигација

Nozalys relief спреј за нос, 20ml, 3+години

SKU: SLVS-42

450 ден

На залиха
На залиха
1+1 Гратис!
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени

Опис

Спреј за нос со морска вода
Хипертоничен солен раствор
Со N-ацетилцистеин
За возрасни и деца
Медицински уред
Epsilon Health Nozalys Relief е хипертоничен солен раствор, со контролирана pH вредност во форма на назален спреј, погоден за третман на назална конгестија.

Помага во одржување на хигиената на носната шуплина и делува против симптомите предизвикани од загадувањето на животната средина.

Покрај тоа, ја одржува носната празнина чиста и хидрирана, ја намалува сувоста на носната слузница, нежно навлажнувајќи ја нејзината внатрешна површина.

Благодарение на Н-ацетилцистеинот и МСМ што ги содржи, помага во втечнување на густите назални секрети додека го спречува создавањето на бактериска фолија.

Упатство за употреба
2-3 прскања во секоја ноздра, 3-4 пати на ден.
Својства
Ја навлажнува носната слузница
Ги отстранува густите секрети
Целосно природен состав
Спречува формирање на бактериски филм

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Nozalys relief спреј за нос, 20ml, 3+години”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди