СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6256 ПРОИЗВОДИ
Навигација

NUK Цуцла лажалка силиконска 0-6 месеци “Signature”

brands

SKU: NUK-66

ден

Нема залиха
Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
SKU: NUK-66 Категорија:

Опис

Најнова генерација на анатомски цуцли од NUK со облик на мајчина брадавица во моментот на доење.

Новина е шилдот (пластичниот дел околу устата) на кој има повеќе отвори кои овозможуваат струење на воздух и спречување на иритација на кожата околу устата.

Анатомијата на цуцлата комплетно е прилагодена на устата на децата согласно возраста (0-6м; 6-18м или 18+м).

Поседува “NUK Air System” уникатен вентил поставен на задниот дел на цуцлата, кој овозможува цуцлата да остане мека и флексибилна.

Потенкиот и потесен дел за цицање спречува непотребен притисок врз непцето и вилиците и спречува појава на деформации.

Помек и заоблен горен дел за цицање кој анатомски е прилагоден на непцето, како и рамен долен дел за цицање кој овозможува природни движења на јазикот.

Со хигиенска кутија која може да се користи и за стерилизација на цуцлата.

Големина 21 (0-6 месеци).

Безбедни BPA Free материјали.

Произведено во Германија

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди