СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6297 ПРОИЗВОДИ
Навигација

NUK Некапечка чашка „Mini Magic Cup“ 6+ месеци 160ml

brands

SKU: NUK-73

ден

Нема залиха
Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
SKU: NUK-73 Категорија:

Опис

Со капацитет од 160 мл прилагодено за деца од 6 месеци натаму.

Со ергономски рачки прилагодени за држење од мали деца.

360º – може да се пие од сите страни на работ на чашата. Завртете ја како сакате!

Некапечка и без механички делови кои собираат нечистотија која тешко се чисти.

Со хигиенско заштитно капаче.

Изработена од високо-квалитетен PP – полипропилен, BPA Free

Произведено во Германија.

Учењето самостојно пиење е еден од поголемите предизвици за децата. Меџик Кап е вистинска помош во тој предизвик и им овозможува на децата да пијат како возрасни, од сите страни на чашата. Магијата се состои во тоа што додека учат не можат да направат неред бидејќи тенкиот силиконски диск го затвора протокот. Но, доволно е само усните да го допрат работ на чашата и малку да се повлече и силиконскиот диск веднаш го ослободува протокот.

Magic Cup е речиси некршлив, изработен од високо – квалитетен полипропилен. Се состои од малку делови кои можат да се растават и индивидуално исчистат. Може да се мие и во машина за миење садови. Меџик Чашата е компатибилна со сите чаши од програмата Evolution.

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди