СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6297 ПРОИЗВОДИ
Навигација

NUK Шише Anti-Colic 300ml

brands

SKU: NUK-76

ден

Нема залиха
Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
SKU: NUK-76 Категорија:

Опис

Шишенце кое потполно го елиминира влезот на воздухот во храната благодарение на специјален систем на венилација.

Специјалнен систем од прстен и цевче го спроведува воздухот надвор од храната и со тоа го елиминира голтањето на воздух кое е најчеста причина за болни грчеви кај бебињата.

96% од анкетираните медицински експерти од Германија потврдуваат дека овој систем значително го редуцира воздухот во храната.

Со “Temperature Control”, индикатор кој покажува дали температурата на храната соодветна за вашето дете.

Мека силиконска цуцла со анатомски облик на мајчина брадавица во моментот на доење.

Клинички тестирана за комбинирана исхрана при доење и исхрана со шишенце.

Капацитет 300мл со силиконска цуцла од 0-6 месеци со отвор “M” за млеко и млечни формули.

Широко грло за лесно ракување со храната – полнење и чистење на шишенцето.

Најкористени шишенца во Германските болници и клиники.

BPA Free. Изработено од потполно безбеден материјал -Полипропилен.

Произведено во Германија.

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди