СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6256 ПРОИЗВОДИ
Навигација

NUK Шише Мини Маус 6-18 месеци 300ml

brands

SKU: NUK-68

ден

Нема залиха
Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
SKU: NUK-68 Категорија:

Опис

Шишенце со индикатор за температура на храна. Три темно сини линии – ладно, три бели линии – претопло, три светло сини линии идеална температура (37ºС).

Мека силиконска цуцла со анатомски облик на мајчина брадавица во моментот на доење.

Клинички тестирана за комбинирана исхрана при доење и исхрана со шишенце.

NUK Anti-Colic Air System, уникатен вентил кој спречува болни загрцнувања и гасови.

Капацитет 300мл со силиконска цуцла од 6+ месеци со отвор “М” за млеко.

Широко грло за лесно ракување со храната – полнење и чистење на шишенцето.

Најкористени шишенца во Германските болници и клиники.

BPA Free, Произведено во Германија.

Оригинална Disney лиценца – Mickey Mouse.

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди