СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6297 ПРОИЗВОДИ
Навигација

OMNI BIOTIC 10/10 кеси

brands

SKU: OMNB-04

ден

Нема залиха
Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
SKU: OMNB-04 Категорија:

Опис

За кого е погоден OMNi-BiOTiC® 10 AAD?

Примарната функција на антибиотиците е уништување на микроорганизми кои предизвикуваат болести. Но, за жал, антибиотиците истовремено уништуваат делови од заштитната цревна слузница и ги оштетуваат природните, здрави цревни бактерии. Притоа, опасните микроорганизми и нивните токсини можат брзо да се размножуваат и меѓу другото да доведат до тешка дијареа, таканаречена дијареа поврзана со антибиотици.

Овој дисбаланс во цревата може последователно да доведе до дијареа, таканаречена дијареа поврзана со антибиотици. Дијареа поврзана со антибиотици е индицирана кога лицето има болки слични на колика и грчеви во стомакот или повеќе од три празнења на дебелото црево дневно, а изметот е исклучително мек до течен, а количината на измет е јасно зголемена.

Овие поплаки може да се појават веднаш или само неколку недели по првото земање антибиотици. Понатаму, секогаш кога се земаат антибиотици, разновидноста на соеви на бактерии во нашето црево се намалува. Но, голема разновидност на цревни бактерии е апсолутно неопходна за да може цревата да ги извршува нивните разновидни задачи (на пример, распаѓање, апсорпција и формирање на хранливи материи, производство на имунолошки клетки, снабдување со енергија) без ограничување.

Затоа, секогаш кога ќе треба да земете антибиотици, поддржете го вашето црево со специјални избрани цревни бактерии (на пр. OMNi-BiOTiC® 10 AAD)!

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди