СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6297 ПРОИЗВОДИ
Навигација

OMNI BIOTIC MIGRA/30 кеси

brands

SKU: OMNB-02

ден

Нема залиха
Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
SKU: OMNB-02 Категорија:

Опис

Omni-Biotic®MIGRA содржи 8 гастро-отпорни бактериски соеви, кои природно се наоѓаат во човечките црева, од кои секоја е способна за репродукција и одржување и кои се со оптимален квалитет и квантитативен состав:

• Lactobacillus casei W56

• Lactobacillus acidophilus W37

• Lactobacillus brevis W63

• Lactococcus lactis W58

• Bifidobacterium lactis W52

• Lactococcus lactis W19

• Lactobacillus salivarius W24

• Bifidobacterium bifidum W23

За да се овозможи оптимално активирање на бактериите, тие се ставаат во посебна матрица, која од една страна ги прави отпорни во дигестивниот тракт, а од друга страна ја помага нивната репродукција и интензивна ефикасност.

За кого е:

Omni-Biotic®MIGRA е погоден за подобрување на состојбата на сите пациенти со мигрена и лица со тешки главоболки (на пр. главоболки предизвикани од напнатост) за долгорочен прием. Во исто време, лошото расположение може да се подобри. Безбедно е за деца над 6 години и возрасни, како и за бремени жени и доилки, да земаат Omni-Biotic®MIGRA бидејќи не се идентификувани несакани ефекти.

Производот не содржи никакви адитиви на животински протеини, глутен, квасец или лактоза и е погоден за дијабетичари и пациенти со алергии на млеко.

Начин на употреба:

За да се постигне траен ефект, се препорачува да се зема производот во период од најмалку 12 недели (според податоците од клиничкото набљудување). Се разбира, доколку е потребно, неговата употреба може да биде подолга

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди