СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6297 ПРОИЗВОДИ
Навигација

OMNI BIOTIC STRESS Repair/28 кеси

brands

SKU: OMNB-01

ден

Нема залиха
Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
SKU: OMNB-01 Категорија:

Опис

За кого е погодна OMNi-BiOTiC® STRESS Repair?

За одредено време, можеме доста добро да се справиме со стресот, тој носи добро чувство дека сте постигнале нешто. Меѓутоа, ако не успееме да се опуштиме на подолг период, тоа има фатални последици. За постојан стрес може да го стави целото тело во постојан режим на „аларм“, предизвикувајќи постојана штета: имунолошкиот систем страда, подложноста на инфекции се зголемува, напнатоста се зголемува и во најлош случај завршува со изгорување.

Научните студии покажуваат: стресот го влошува воспалението на цревата и на тој начин доведува до зголемена смрт на есенцијалните цревни бактерии. Покрај тоа, ова воспаление ја оштетува чувствителната цревна слузница, таа станува пропустлива за токсини и патогени, а важните хормони, како што се хормонот на среќата серотонин и хормонот за спиење мелатонин, се исцрпени – не е ни чудо што расположението и квалитетот на сонот страдаат под стрес. и често сме врзани за креветите по периоди на стрес.

Затоа, модерната анти-стрес терапија се наоѓа директно во цревата, бидејќи еден од одлучувачките фактори што одредува дали можеме добро да се справиме со високиот стрес или дали тоа нè разболува, е директна функционална оска помеѓу цревата и мозокот – и ова е значително под влијание на нашите цревни бактерии. Ако има доволно од овие добри „помошници“, се чувствуваме опуштено и во добра форма.

OMNi-BiOTiC® STRESS Repair ви ја обезбедува вистинската „храна за нерви“ за време на стрес: Специјално избраните, антиинфламаторни бактериски соеви можат одржливо да го регулираат воспалението во цревата што е влошено од стресот.

Едноставно земајте го OMNi-BiOTiC® STRESS Repair секој ден навечер и разбудете се наутро чувствувајќи се опуштено и добро расположено.

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди