СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6297 ПРОИЗВОДИ
Навигација

Ортоза за бандажирање на рамо – S/M

brands

SKU: MPRO-205

ден

Нема залиха

Пред испорака ќе ве контактираме телефонски за потврда на нарачката

Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени

Опис

Имобилизација на рамо и надлактица
Изработена од погоден материјал за поголема мекост и удобност
Ремен преку рамената со кој се подесува висината и положбата на раката што треба да се имобилизира (под агол од 90° во лактот)
Има дополнителна лента која се поставува преку градниот кош за фиксирање на положбата и подобра имобилизација
Лесна е за употреба

Се пере рачно во млака вода.
ПРЕПИШУВА | Ортопед, Физијатар или Хирург

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди