СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6241 ПРОИЗВОДИ
Навигација

OZONE GOLD КРЕМА ПРОТИВ ЕГЗЕМА – 15ml

brands

SKU: OZGLD-15

ден

Нема залиха
Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
SKU: OZGLD-15 Категорија:

Опис

Кремата против егзема помага да се елиминира чешањето уште од првата употреба. Овозможува регенерација и хидратација на кожата, ја смирува иритираната и оштетена кожа.

Карактеристики

Смирувачко дејство

Кремата против егзема на база на озонирано маслиново масло, брзо и ефикасно ја смирува иритираната кожа и веднаш по првата употреба го елиминира чешањето предизвикано од егзема.

Хидратација и регенерација

Кожа склона кон егзема има потреба од дополнителна хидратација. Кремата против егзема претставува ефикасна формула која на кожата ѝ обезбедува длабока хидратација и регенерација.

Безбедност

Кремата против егзема е погодна и безбедна за сите типови кожа.

Што да очекувате?

-Брз ефект веднаш по првата употреба

-Ја смирува иритираната кожа

-Ги регенерира клетките

-Длабински хидрира

Бенефити:

Кремата против егзема го потпомага закрепнувањето и ја смирува сувата и иритирана кожа предизвикана од егзема, истовремено заштитувајќи ја од надворешни фактори.

Состав:

Petrolatum, Propylen Glycol, Gliserin, Paraffinum Liquidum, Stearicacid, Cetrimonium Choloride, Ceteareth-12, Sodium Cetearyl Sulfate, Octydodecanol, Tocopheryl Acetate, Allantoin, Lavandula Angusfolia Oil, Aqua, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, PEG-40 Castor Oil, PEG-100 Stearate, Glyceyl Stearate, Ctearyl Alcohol, Dimethiconol Panthenol, Rose Oil Essence, Citronellol, Geraniol, Linalool, Limonene, Citral, Eugenol, Farnesol

Начин на употреба:

Кремата против егзема се нанесува на засегнатите регии на кожата двапати на ден, наутро и навечер. Се препорачува да се користи најмалку 1 месец.

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди