СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6297 ПРОИЗВОДИ
Навигација

OZONE GOLD КРЕМИ ПРОТИВ ПСОРИЈАЗА 1 & 2

brands

SKU: OZGLD-17

ден

Нема залиха
Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
SKU: OZGLD-17 Категорија:

Опис

Карактеристики

Сет од две креми

Сетот за псоријаза се состои од две креми: PSO CREAM 1 (100ml) и PSO Cream 2 (50ml). За максимален ефект, се користат двете креми во пакет според упатството за употреба.

Ефективен третман

Со редовна употреба на сетот креми (Cream 1 и Cream 2), се обезбедува ефикасен и безбеден третман кај кожа склона кон псоријаза. Има хидрирачко и регенерирачко дејство, го поддржува закрепнувањето на кожата и потоа дополнително ја штити од надворешни влијанија.

Што да очекувате?

-Безбедно и ефикасно решение против псоријаза

-Моќна формула

-Висока хидратација и интензивна нега

-Се отстрануваат иритациите

-Безбедна за сите типови кожа

Бенефити:

Ја хидрираат, регенерираат и смируваат оштетената сува и иритирана кожа. Го потпомагаат закрепнувањето на кожата и ја штитат од штетните надворешни влијанија.

Состав Крема 1:

Paraffinum Liquidum, Petrolatum, Urea, Salicylic Acid, Allantoin.

Состав Крема 2:

PETROLATUM, PANTHENOL, PARAFFINUM LIQUIDUM, GLYCERIN, LAVANDULA ANGUSFOLIA OIL, AQUA, MYRISTYL АLCOHOL, PROPYLENE GLYCOL, PEG-100 STEARATE, GLYCERYL STEARATE, CYANOCOBALAMIN, TOCOPHERYL ACETATE, ALLANTOIN, CETEARYL ALCOHOL, CASTOR OIL, SODIUM CETEARYL SULFATE, STEARIC ACID, CETEARETH-12, OCTYLDODECANOL, LAVENDER OIL ESSENCE, CETRIMONIUM CHLORIDE, GERANIOL, COUMARIN, LINALOOL.

Начин на употреба:

Крема 1 (PSO CREAM 1) се користи двапати на ден, наутро и навечер на местото зафатено со псоријаза. Се нанесува со 5 минутен пилинг. Се користи додека белата и лушпестата кожа целосно не исчезне и кожата не стане розева. Крема 1 се користи од 7 до 15 дена. По употребата на Крема 1, откако кожата ќе стане розева, на тие делови продолжува да се нанесува Крема 2 (PSO CREAM 2). Крема 2 се користи двапати на ден, наутро и навечер, се додека кожата не го врати својот нормален изглед. Доколку се забележи дека повторно се појавува псоријаза, веднаш треба да се употреби Крема 2. За успешен третман задолжително да се користат двете креми заедно. Во многу интензивни случаи на чешање, може да се користат двете креми истовремено, се нанесува Крема 1, потоа половина час подоцна се нанесува Крема 2.

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди