СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6297 ПРОИЗВОДИ
Навигација

OZONE GOLD ОЗОНИРАН ГЕЛ ЗА НЕГА НА КОСА 50ml

brands

SKU: OZGLD-16

ден

Нема залиха
Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
SKU: OZGLD-16 Категорија:

Опис

Помага при проблеми со скалпот, сув скалп, опаѓање на косата и масна коса. Гелот од озон ги стимулира фоликулите на косата и овозможува зголемување на бројот на клетки, како и циркулација на крвта на главата преку оксигенација. Го поттикнува растот и го спречува опаѓањето на косата. Дополнително, отстранува бактерии, габи и инфекции од кожата на главата, намалувајќи го нивото на масленост на косата на нормално ниво.

Освен озонирано маслиново масло, содржи и масло од лук, бадем и Алое вера.

Се нанесува два пати неделно со масирање на проблематичните делови. По нанесувањето се остава да делува 10-15 минути, а потоа главата се мие со шампонот од озон.

ГЕЛ ЗА НЕГА НА КОСА

Карактеристики:

Гел за нега на коса од Ozone Gold има специјална формула дизајнирана за потхранување на скалпот што помага на вашата коса да остане здрава. Природните есенцијалните масла му помагаат на Вашиот скалп во борбата против габите и бактериите а озонираното маслиново масло ја стимулира микро циркулацијата во скалпот. Подобрувањето на микро циркулацијата, потпомогнати од озонизираното маслиново масло, го стимулира растот на фоликулите на косата и ја забавуваат анагената фаза на вашата коса и помага проблемите на скалпот.

Состав:

Ozonized Olive Oil, Allium Sativum Oil, Turpentine, Ricinus Communis Seed Oil, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Aloe Barbadensis Leaf Juice

Предупредувања:

Да се чува подалеку од дофат на деца. Да не се голта. Да не се изложува на директна сончева светлина. Да се чува на ладно и суво место. Да се избегнува контакт со очите. Во случај на несакани ефекти, контакт со очите или голтање на продуктот контактирајте го Вашиот лекар.

Помага при:

Проблеми со скалпот, опаѓање на косата и масна коса.

Начин на употреба:

Се нанесува два пати неделно со масирање на проблематичните делови. По нанесувањето се остава да делува 10-15 минути, а потоа главата се мие со шампонот од озон (OZONE GOLD SHAMPOO).

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди