СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6241 ПРОИЗВОДИ
Навигација

Подколен апарат со скочен зглоб и сандала – Ниска, XL/L/M/S

brands

SKU: MPRO-125

ден

Нема залиха

Пред испорака ќе ве контактираме телефонски за потврда на нарачката

Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени

Опис

Помагалото е наменето да обезбеди стабилност и компресија на глужд кога во периодот на опоравување е неопходна имобилизација. Едноставно се мести. Двете билатерални и фиксирани шипки го стабилизираат стапалото/глуждот за комплетна контрола во периодот на опоравување. Може да биде замена и за гипс. . Големината на производот се одредува спрема големината/должината на стапалото (по бројот на чевелот на пациентот).
Внатрешната навлака се пере рачно во млака вода, а надворешниот дел се пребришува со влажна крпа.

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди