СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6256 ПРОИЗВОДИ
Навигација

Прирачник за здраво готвење

brands

SKU: DRGNM-01

ден

Нема залиха
Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
SKU: DRGNM-01 Категорија:

Опис

Прирачникот има за цел да ви создаде вистинска слика за храната, нејзиниот состав и нутритивниот квалитет на намирнците.

Рецептите кои ќе ги најдете во прирачникот, ќе ве научат да готвите поздраво, покажувајќи ви дека здравото готвење не е воопшто комплицирано, а здравите оброци можат да бидат многу вкусни.

Што ќе најдете во прирачникот?

Покрај 100-те рецепти, ПРИРАЧНИКОТ има цел почетен дел кој е вовед во балансираното хранење, заедно со многу практични совети, поделба на намирниците според макронутриентен состав, како и многу други корисни информации поврзани со храната кои имаат за цел пред се да ве едуцираат и да ви го сменат односот кон храната.

Во прирачникот ќе најдете:

· 20 вкусни, лесни и здрави опции за појадок

· 20 рецепти за ручек

· 20 рецепти за вечера

· 20 здрави десерти

· 15 идеи за намази, крекери и рецепти со брашно

· 5 рецепти за освежувачки нискокалорични напитоци.

Сите рецепти се со пресметани калории и макронутриенти.

Оваа книга од 160 страници е вовед и основна насока за секој кој сака да започне да си ги менува нутритивни навики.

Целта на целиот процес е да се едуцираме и да научиме каде грешиме и што треба да смениме.

Советите од овој прирачник ќе ви помогнат да си го подобрите здравјето и да си го промените односот кон храната.

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди