СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6241 ПРОИЗВОДИ
Навигација

Прочистувач на воздух Blue Pure 221 Particle + Carbon Filter

brands

SKU: MPRO-47

ден

Нема залиха

Пред испорака ќе ве контактираме телефонски за потврда на нарачката

Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени

Опис

Карактеристики на производот:

Големина на соба: до 50m2
Активирање со едно копче
Високо квалитетна челична мрежа
Индикатор за промена на филтер
Вклучено/исклучено тајмер: не
Брзина 1-2-3-исклучено
Димензии: висина 522 mm ширина 330 mm длабочина 330 mm
Тежина 7 kg
Ниво на проток на воздух 230 – 620 m3/h (135 – 365 cfm)
Размена на воздух** 5 на час (50 m2 или 540 sq.ft.room)
Потрошувачка на струја**** 30 – 61 W
Ниво на бучавост 31 – 56 dB(A)
Просечна промена на филтер шест месеци***

Blue е достапен во различни бои за Pure 221 уредот за прочистување на воздух. Обоената ткаенина служи како пред-филтер.

Сертифицирани рангирања како што е наведено се базирани на моделите во САД (120VAC, 60Hz) со филтер за ситни честички Blue. Рангирањето може да влијае врз употребата на други Blue филтри.

Промените на воздух на час се пресметуваат на препорачаната големина на собата, под претпоставка дека таваните се 8-метарски (2,4-m). За помали простории, промената на воздухот на час ќе се зголемат.

Во зависност од квалитетот на воздухот во областа каде се употребува, препорачаната шест месечна промена на филтерот може да биде и подолга.

Електричниот напон и фреквенција влијаат на потрошувачката на енергија на уредот. Затоа потрошувачката на енергија може да се разликува од горенаведената вредност.

360 Степени

Доводот на воздух од сите страни односно 360 степени значи дека Blue Pure е целосно ефикасен каде и да го ставите

Particle + Carbon Filter

Ги отстранува воздушните честички како што се полен, прашина и првут од миленичиња. Активениот јаглен е исто така ефикасен против чад, мириси, гасови и испарливи органски соединенија VOC.

Општа грижа

Грижете се добро за Вашиот Pure 411 за да обезбедите добро работење.
• Повремено вшмукајте го пред-филтерот за да ја отстраните прашината или перете го на ниска температура во машината за перење алишта.
• Менувајте го главниот филтер на секои шест месеци, во зависност од условите на користење. Секогаш исклучувајте го уредот пред да го менувате главниот филтер.
• Кога го отворате уредот за промена на филтерот, вшмукајте ја прашината што се собрала внатре во уредот.
• Повремено пребришете го горниот дел на уредот со сува крпа за прашина.

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди