СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6297 ПРОИЗВОДИ
Навигација

Proseries Energy Gel Lemon-Lime 40 g

brands

SKU: POLL-01

ден

Нема залиха
Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
SKU: POLL-01 Категорија:

Опис

Proseries Energy Gel, 40 g

Proseries Energy Gel 40г

Нова генерација на енергетски гелови.

Energy Gel от на Prosseries е суплемент кој инстатно обновува енергија. Бидејки е во изотонична форма нема потреба дополнително да се раствора. Пакувањето е компактно и лесно за користење идеално за обновување на енергија секогаш кога имате потреба за време на трката.

 • Изотонична формула која нема потреба да се раствора
 • 25.6гр јаглехидрати за инстатно обновување на енергија и подобрување перформанс
 • Збогатен со витамин Ц кој помага во обновата и зачувувањето на организамот од напорот кој го очекувате
 • Погоден за вегетаријанци и вегани
 • Напредна формула од малтодекстрин кој нуди подолготрајна енергија и декстроза која инстано врши нејзина обнова

Состав:

Tablica hranjivih vrijednosti 100 g 1 vrećica (40 g)
Energetska vrijednost 1085 kJ / 255 kcal 434 kJ / 102 kcal
Ugljikohidrati 64 g 25,6 g
34 g 13,6 g
Масти 0,0 g 0,0
-од кои заситени 0,0 g 0,0 g
Витамин Ц 106 mg (132%PU*) 42 mg (52%PU*)

Состојки: Вода, малтодекстрин, декстроза, фруктозен сируп, глукоза, концентрат од сок од портокал (0.7%), ароми, шеќер, Екстракт од кафе, Цитрусна киселина (ацидулант), Калиум цитрат (0.2%), Антиоксидант (аскорбинска киселина) (0.1%) , Магнезиум оксид (0.1%), Калиум сорбат (Конзерванс), натриум бензоат (конзервас).

Пакување:

40 g

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди