СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6256 ПРОИЗВОДИ
Навигација

ProSure Банана, 220 мл

SKU: ABBO-01

250 ден

На залиха
На залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени

Опис

 • Храна за посебна медицинска намена
 • Високо енергетска, високо протеинска храна со омега-3 масни киселини (ЕПА)
 • Хранлив додаток од 1,27 kcal/мл
 • За орална употреба
 • Без глутен

За диететско регулирање на исхраната кај пациенти со туморска кахексија. Специфични хранливи материи се модифицирани за да ги задоволат потребите на пациентите со оваа состојба: зголемено количество на магнезиум, цинк, витамин Е и витамин Ц. Збогатен со ЕПА (еикозапентаеноична киселина, омега 3 масна киселина од рибино масло) 1 г по шише.

ProSure содржи мешавина од влакна и FOS (фрукто-олигосахариди). Влакната и FOS имаат важна улога во исхраната со тоа што помагаат за поддршка на гастроинтестиналната функција.

Достапен во 5 вкусни вкусови: банана, чоколадо, кафе, бобинки и ванила.

Пакување: 220 мл

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “ProSure Банана, 220 мл”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди