СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6297 ПРОИЗВОДИ
Навигација

RILASTIL ACNESTIL микропилинг 100ml

brands

SKU: RLSTL-28

ден

Нема залиха
Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
SKU: RLSTL-28 Категорија:

Опис

RILASTIL ACNESTIL МИКРОПИЛУВАЊЕ 100 мл

Rilastil Acnestil micropiling е киселински пилинг кој содржи AHA и BHA киселини.

Нежен лосион за пилинг на лицето и телото, без плакнење, помага во нега на кожа склона кон акни. Тоа помага да се намали фоликуларната хиперкератинизација и затнат порите.

Површно ги отстранува митесерите (затворените комедони), ја олеснува нивната елиминација, го зголемува обновувањето на клетките и ги намалува флеките кои можат да се појават после акни (постинфламаторна и посттрауматска хиперпигментација и еритема).

Исто така, ја зголемува апсорпцијата на понатамошни локални третмани, на пр. активни состојки во серумите или кремите и го намалува вишокот на себум.

АХА 5% + БХА 2% + НИАЦИНАМИД + АЗЕЛОГЛИЦИН

Микро-пилингот Rilastil Acnestil не е погоден само за кожа склона кон акни, туку и за други типови и состојби на кожа, бидејќи:

– Ја измазнува површината на кожата и го спречува затнувањето на порите.

– Ги омекнува митесерите (отворени комедони), што го олеснува нивното отстранување.

– Забрзување на обртот на клетките, или. ја забрзува регенерацијата на клетките на кожата.

– Ги намалува пигментите насобрани во кожата поради акните.

– Ја зголемува апсорпцијата на понатамошни активни состојки.

АКТИВНИ СОСТОЈКИ: БХА 2% (САЛИЦИЛНА КИСЕЛИНА) – ексфолира, има краткотрајно дејство, го омекнува себум, што го олеснува отстранувањето на отворените комедони (црни точки).

АХА 5% (МАНДИВСКА КИСЕЛИНА) – ексфолира, има кератолитички ефект, ја измазнува површината на кожата, го забрзува обновувањето на клетките или. го забрзува обновувањето на клетките, ја осветлува и навлажнува кожата.

НИАЦИНАМИД 2% – го регулира и нормализира лачењето на себум, ја регулира целокупната хомеостаза на кожата и ја смирува.

АЗЕЛОГЛИЦИН – го регулира и нормализира лачењето на себум и ја смирува кожата.

НЕ СОДРЖИ АЛКОХОЛ

– НЕКОМЕДОГЕН

– КЛИНИЧКИ И ДЕРМАТОЛОШКИ ТЕСТИРАНО

– ТЕСТИРАНО НА НИКЕЛ, КОБАЛТ, ХРОМ, ПАЛАДИУМ И ЖИВА * * Помалку од 1 ppm. Помали количини може да предизвикаат преосетливост на кожата.

УПАТСТВО ЗА УПОТРЕБА: ПРЕПОРАЧАНА УПОТРЕБА: за нечиста кожа склона на акни кај возрасни и адолесценти. Нанесете навечер на исчистена и исушена кожа (препорачуваме пена за чистење Acnestil) со натопена памучна подлога.

Препорачуваме да го користите 2-3 пати неделно. По 5 минути, кога производот целосно ќе се апсорбира, можете да продолжите со понатамошна грижа – не го плакнете пилингот!

За кожа склона кон акни, препорачуваме употреба на Acnestil кремот Attiva.

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди