СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6297 ПРОИЗВОДИ
Навигација

RILASTIL ACNESTIL PB гел 30ml

brands

SKU: RLSTL-29

ден

Нема залиха
Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
SKU: RLSTL-29 Категорија:

Опис

Acnestil Pb Rilastil® – смирувачки гел за нормализирање на себум

Гел со лесна текстура формулиран со пред и постбиотици со ребалансирачко дејство.

Ѝ дава оптимална удобност на кожата преку смирувачко и против црвенило дејство, ја нормализира лојната секреција и ја враќа нејзината физиолошка хидратација.

ДЕЈСТВО ЗА СЛЕКОВУВАЊЕ И ОТУШУВАЊЕ 0% АЛКОХОЛ БЕЗ МАСЛА Со пред и пост биотици во иновативно и ексклузивно здружение. PB Гелот има ребалансирачко, навлажнувачко и смирувачко дејство на кожата на лицето.

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ Нанесете наутро и навечер на исчистено и суво лице.

ПРЕДУПРЕДУВАЊА Надворешна употреба. Избегнувајте контакт со очи; по потреба измијте ги со вода. Чувајте го затворено подалеку од топлина.

СОСТОЈКИ Аква (вода) • пентилен гликол • глицерин • ектоин • алфа-глукан олигосахарид • прав Chondrus crispus (карагенан) • фермент од лактобацил • хидролизиран квасец Протеини • Бутилен гликол • Хидроксиетилцелулоза • Манитол • Ксантанска гума • Млечна киселина • Натриум бензоат • Калиум сорбат.

Списокот на состојки може да претрпи промени, го покануваме потрошувачот да се повика на пакувањето на производот за најобновената листа на состојки.

ДЕРМАТОЛОШКА БЕЗБЕДНОСТ 0% парфеми, алкохол, бои и деривати на пченица Некомедоген Хипоалергично Клинички тестирано Тестирано за никел, кобалт, хром, паладиум и жива

ФОРМАТ Шише од 30 ml.

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди