СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6297 ПРОИЗВОДИ
Навигација

RILASTIL DIFESA Стерилна крема 50ml

brands

SKU: RLSTL-41

ден

Нема залиха
Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
SKU: RLSTL-41 Категорија:

Опис

Опис на производот

Стерилен крем

За чувствителна и реактивна кожа

Навлажнува и штити

Хипоалергично

Дерматолошки тестирано

Без конзерванси или мириси

Rilastil Difesa Sterile Cream е стерилен крем за многу чувствителна и реактивна кожа со заштитно, омекнувачки, смирувачко и хидратантно дејство.

Го намалува чувството на чешање, печење и непријатност. Индициран во случаи на нетолеранција на вообичаена козметика, алергии и егзема.

Не содржи конзерванси, парфеми, деривати на ланолин, клинички тестирани, хипоалергични, непрехранбени, тестирани за никел, кобалт, хром, паладиум и жива.

Во безвоздушно пакување кое гарантира стерилни услови. Иновативниот P. P. A.T. обезбедува максимална заштита на составот на производот.

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди